Досягнення

2021-2022 навчальний рік:

 • Декілька років поспіль випускники ДНЗ “Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури” показують гарні результати ЗНО серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти Одещини. А в цьому році Аліса Козаренко, яка навчалася у нас за професією “Кондитер”, у національному мультипредметному тесті з математики отримала 200 балів.
 • Секрет такого успіху Аліси дуже простий: наполеглива дівчина впродовж трьох років працювала над підвищенням рівня своїх знань, неодноразово ставала переможницею міжнародних та всеукраїнських конкурсів з різних предметів. Отож сьогодні і маємо такий результат.
 • Також хочемо привітати і інших наших випускників: Сергій Шаламов отримав 192 бали з історії, Стас Галанов отримав 185 балів з математики. З радістю вітаємо наших випускників з блискучими досягненнями.
 • Учениця ІІІ-го курсу з професії «Кондитер» Козаренко Аліса посіла 1-ше місце та
  учениця І-го курсу Траутман Софія посіла ІІІ-тє місце в Міжнародному конкурсі з
  української мови імені Петра Яцика;
 • Учениця ІІІ-го курсу з професії «Кондитер» Козаренко Аліса посіла 3-тє місце в
  Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді
  імені Т.Г.Шевченка серед учнів професійно-технічної освіти.
 • Здобувачі освіти Одеського професійного ліцею будівництва і архітектури  перемогли у фіналі конкурсу проєктів «Мій заклад професійно-технічної освіти будує енергоефективну Україну».
 • Команда «Реставратори» у складі: Шкуренко Катерини (1 курс), Масленнікової Валерії (3 курс), Суботінової Єлизавети (3 курс), Літовченко Тетяни (2 курс), Гончарук Віоліни (1 курс) під керівництвом викладачів спецтехнології Валерії Бойко та Світлани Козік увійшла у фінал в номінації «Зроби свою професію популярною!» і здобула перемогу!

2020-2021 навчальний рік: 

 • Учениця 3 курсу ДНЗ”Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури” Анастасія Русакевич під керівництвом викладача живопису Наталії Василенко взяла участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва “Зимова казка” та отримала Диплом гран-прі у номінації “Живопис” за роботу “Зимове піднебесся”.

2019-2020 навчальний рік:   

 • Учениця 2-го курсу з професії «Кондитер» Болі Марія  посіла 2-е місце в Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка серед учнів професійно-технічної освіти та прийняли участь у Всеукраїнському Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка серед учнів професійно-технічної освіти;
 • Учениця 1-го курсу з професії «Кондитер»  Козаренко Аліса   посіла 3-е місце в Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика.
 • 2018-2019 навчальний рік:
 • Учениця 1-го курсу з професії «Кондитер» Болі Марія посіла 1 місце та учениця 1-го курсу з професії «Кондитер» Маслобоєва Ксенія посіла 2 місце в Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка серед учнів професійно-технічної освіти та прийняли участь у Всеукраїнському Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка серед учнів професійно-технічної освіти;
 • Учениця 2-го курсу з професії «Реставратор декоративно-художніх фарбувань; реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів» Стефурак Олександра та учень 2-го курсу з професії «Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр» Боренко Максим посіли 2-е місце в олімпіаді з креслення;
 • У  ІІ та ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу професійної  майстерності   з професії «Маляр» приймала участь учениця групи № 231 Мантуліна Наталя .

2017-2018 навчальний рік:

 • Учениця 3-го курсу з професії «Кондитер» Парван Сніжана посіла 4-тє місце, та учениця 3 –го курсу з професії «Реставратор декоративно-художніх фарбувань; реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів» Дзезик Наталя посіла 6-тє місце в Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика;
 • Учениця 1-го курсу з професії «Реставратор декоративно-художніх фарбувань; реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів» Коваленко Марина посіла 4-тє місце в Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка серед учнів професійно-технічної освіти.
 • Група учнів ліцею в кількості 57  учнів брали участь в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру»
 • Група учнів в кількості 38 учнів брали участь в Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня»
 • Група учнів в кількості 35 учнів брали участь в конкурсі «Колосок – весняний 2018»

2016-2017 навчальний рік:

 • Учениця 3-го курсу з професії «Реставратор декоративно-художніх фарбувань; реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів» Люшенко Тетяна посіла 1-тє місце в II етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно- технічних навчальних закладів м. Одеси та Одеської області з професії «Маляр» та взяла участь у III етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно- технічних навчальних закладів.
 • Учениця Коломієць Марія посіла 4-те місце у II етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно- технічних навчальних закладів м. Одеси та Одеської області з професії «Кондитер».

 

 • Учениця 1-го курсу з професії «Оператор комп’ютерного набору; офісний службовець(бухгалтерія)» Костинян Анастасія посіла 3-тє місце в Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика;
 • Учениця 2-го курсу з професії «Реставратор декоративно-художніх фарбувань; реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів» Дзезик Наталя посіла 3-тє місце в Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка серед учнів професійно-технічної освіти.
 • Група учнів ліцею в кількості 22 учня брали участь в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру»
 • Група учнів в кількості 17 учнів брали участь в Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня»
 • Група учнів в кількості 12 учнів брали участь в конкурсі «Колосок – весняний 2017»

 

2015-2016 навчальний рік:

Учениця 1-го курсу з професії «Реставратор декоративно-художніх фарбувань; реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів» Цуканова Марина посіла 3-тє місце в Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка серед учнів професійно-технічної освіти.

Группа учнів ліцею (Бобро Павло – 511 група, Лобанов Олександр – 511 група, Степаненко Вадим – 811 група, Павлюкевич Діана – 811 група, Іванов Георгій – 911 група, Бурлаков Андрій – 721 група, Шаєсламов Сергій – 821 група, Мірошніченко Лілія – 921 група, Скалозуб Євгеній – 521 група ) посіли 2 місце в інформаційно-освітньому квесті м.Одеси, присвяченому Дню захисту дітей.

2014-2015 навчальний рік:

Учениця 2-го курсу з професії «Кухар»

Кавка Анжела посіла 3-тє місце в Обласній олімпіаді серед учнів професійно – технічної освіти в Одеській області з предмету «Фізика»;

2-го курсу з професії «Оператор комп’ютерного набору; офісний службовець (бухгалтерія)» Петерс Дмитро посів 3-тє місце в Обласній олімпіаді серед учнів професійно технічної освіти в Одеській області з предмету «Історія України».

2012рік

Історія – Алаторських Іван посів ІІІ місце

Группа учнів ліцею (Бобро Павло – 511 група, Лобанов Олександр – 511 група, Степаненко Вадим – 811 група, Павлюкевич Діана – 811 група, Іванов Георгій – 911 група, Бурлаков Андрій – 721 група, Шаєсламов Сергій – 821 група, Мірошніченко Лілія – 921 група, Скалозуб Євгеній – 521 група ) посіли 2 місце в інформаційно-освітньому квесті м.Одеси, присвяченому Дню захисту дітей.

Учениця 1-го курсу з професії «Реставратор декоративно-художніх фарбувань; реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів» Цуканова Марина посіла 3-тє місце в Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка серед учнів професійно-технічної освіти.

2011-2012 навчальний рік:

 

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика Умнікова Марія посіла І місце

2010-2011 навчальний рік:

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів міста Одеси та Одеської області з професії «Штукатур» відбувся 13-14 квітня 2011 року на базі ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури»

І місце посів Дудкевич Олександр

2009-2010 навчальний рік:

 

14.03.2009 р. Українська мова –

Макушева Анастасія (гр.211) – ІІ місце

Карабецька Божена (гр.221) – ІІІ місце

Переможці нагороджені грамотами Одеського обласного навчально-методичного центру і цінними подарунками.

Переможці олімпіад та конкурсів

14.03.2008 р. Німецька мова –

Земцов Кирил (гр. 211) – І місце
28.03.2008 р. Українська мова та література Земцов Кирил (гр. 211) – ІІІ місце

2008 р. – У ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів м. Одеси та Одеської області з професії “Лицювальник – плиточник”

ІІ місце посів Фурман Михайло.

2006 рік

В м.Кам’янець-Подільский пройшов регіональ-ний конкурс фахової майстерності з професії “штукатур”, на якому взяв участь і Одеський регіон. 
У даному конкурсі учениця нашого ліцею, Гикова Олена Василівна, посіла ІІ місце. 
Авторська група з числа викладачів, майстрів та адміністрації ліцею у складі: Черненко І.Б., Бурлакова В.В., Козік С.Г. розробили “Державний стандарт професійно-технічної освіти. ДСПТО 7133.2 – 000000 – 2006. Реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів”.
На першій спартакіаді серед учнів ПТНЗ України з боксу, який проходив у м.Біла Церква, учень нашого ліцею Усатий С.Д. посів ІІІ місце у ваговій категорії 52 кг.2007-2008 навчальний рік

За рейтингами та поданнями управлінь освіти і науки АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури (директор – Черненко І.Б.) ввійшов у 100 найкращих професійно-технічних навчальних закладів України. 
В регіональному етапі Всеукраїнської естафети інноваційних проектів у професійно-технічній освіті Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури ввійшов у десятку найкращих професійно-технічних навчальних закладів Одеської області. 
З представництвом німецької компанії SES був складений протокол “Про матеріальну допомогу у навчанні учням-інвалідам (з вадами слуху)”.
Німеччиною та Європейскою Радою складена програма яка знаходиться на затвердженні у Німеччині та в ЄР. В рамках цієй програми яка передбачає обмін досвідом работи з учнями-інвалідами (з вадами слуху)в 2006 році до Німеччини виїзжав директор ліцею Черненко І.Б., а у 2007 році викладач.

На 2008 рік вирішимо питання про виїзд учня-інваліда (з вадами слуху) до Німеччини терміном 10 діб.

2005 рік

Між ліцеєм і Одеською державною академією будівництва і архітектури укладено договір “Про співпрацю”, яким передбачано вступ випускників ліцею до академії на пільгових умовах.
На Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності з професії “плиточник-лицювальник” учень нашого ліцею, Плетньов Олексій Євгенович, посів IV місце серед професійно-технічних закладів України.
В 2005 році була проліцензована нова професія “монтажник гіпсокартонних конструкцій” та виконано набір на цю професію з терміном навчання на 1 та 3 роки.

2004 рік

В цьому році було укладено угоду з ТОВ “КНАУФ ГІПС Київ” про взаємодію і впровадження передових будівельних технології та матеріалів фірми KNAUF.

2002 рік

В 2002 році згідно з міжнародною навчальною програмою уряд землі Баварії через своє представництво в Одесі “Баварський дім” набирав групу молоді 18-23 років для продовження навчання будівельним професіям у Німеччині.

Ліцею було запропановано взяти участь у цій програмі та подати своїх випусників на відбірковий конкурс.

З шести випусників ліцею двоє – Ксеник Денис та Зелінський Станіслав – були відібрані для подальшого навчання.

Після двомісячних занять у “Баварському домі” вони склали іспити і приступили до навчання на відділення “Бетон та бетоноконструкції ” у місті Мюнхен відповідно до угоди строком на три роки.

На даний час Зелінський Станіслав працює в м.Київі у німецькій компанії, а Ксеник Деніс був обраний німецькою компанією і залишився працювати у Німеччині.