Монтажник гіпсокартонних конструкцій; маляр

У зв’язку з впровадженням в будівельну індустрію гіпсокартону, в класифікаторі з’явилася нова професія «монтажник гіпсокартонних конструкцій».

Монтажник гіпсокартонних конструкцій виконує роботи з монтажу та ремонту гіпсокартонних конструкцій перегородок, підшивних стель, облицювання поверхонь під час улаштовування гіпсокартонних систем.

Гіпсокартон – це будівельний матеріал, який дозволяє швидко втілити найсміливіші фантазії архітекторів та дизайнерів. Простий для монтажу, він з легкістю сприяє нестандартним рішенням щодо функціонального дизайну. Вироби з гіпсокартонних листів можуть бути різноманітні, починаючи від багатофункціональних перегородок та стелажів для офісних приміщень та завершуючи цілими підвісними системами для палаців урочистих подій.

Варіантів дизайнерського пошуку існує незліченна множина. Кожен архітектор прагне не повторювати інтер’єр, всякий раз створюючи нову родзинку. У вирішенні цих завдань важливу роль відіграє монтажник гіпсокартонних конструкцій, майстерністю якого створюються складні форми в інтер’єрі — гнуті стіни і стелі, колони і пілони, кyпoла, об’ємні бордюри даючи багатоваріантність інтер’єрів і високу архітектурну виразність приміщень.

Професія монтажника гіпсокартонних конструкцій у плеяді будівельних професій займає досить почесне місце. Роботи, пов’язані з монтажем гіпсокартонних конструкцій, відносяться до великої групи опоряджувальних робіт, від яких залежить оцінка якості будівельних робіт, художня виразність архітектури споруди та дизайн внутрішніх приміщень. Використання гіпсокартонної плити в механічному обшиванні поверхонь та у створенні різноманітних тонкостінних поверхонь на гнучких каркасах, із вигнутих металевих профілів є новітніми технологіями в будівництві. Отже, ця професія є досить затребуваною на ринку праці.