Оператор комп’ютерного набору; офісний службовець (бухгалтерія)

ОПЕРАТОР КОМП’ЮТЕРНОГО НАБОРУ

Оператор комп’ютерного набору вивчає обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних пристроїв, систем і мереж; комп’ютерну обробку текстової, графічної та образної інформації; обслуговування комп’ютеризованих, інтегрованих і робототехнічних систем.

 Що робить оператор комп’ютерного набору?

Слухачі оволодівають навичками роботи в Microsoft Word, уміють не тільки швидко набирати різноманітні тексти, але й редагувати та форматувати їх, працювати з таблицями і малюнками.

Також вони вчаться опрацьовувати табличні дані в редакторі електронних таблиць Microsoft Excel. Оператори комп’ютерного набору працюють з базами даних Microsoft Access. У ній створюються таблиці, які можна зв’язувати між собою, створювати запити, форми, звіти.

Слухачі вчаться працювати з графікою за допомогою таких програм, як Photoshop, CorelDraw.

 Скільки отримує оператор комп’ютерного набору?

Найскромніші пропозиції по зарплаті отримують молоді фахівці від невеликих компаній, а зарплату вище за середній, як правило, пропонують великі компанії. Розмір зарплати залежить від досвіду, сертифікатів, навичок і знань.

У середньому “Оператор комп’ютерного набору ” в Україні заробляє від 10 000 до 14500 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 686 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком “Системний адміністратор” і по запитах-синонімах “System administrator”, “Сисадмін”, “Systems administrator” та ін. за останні 3 місяці.

Які навички потрібні оператору комп’ютерного набору?

Ну, по-перше, уміти дуже строго запитувати: “Виключати-включати пробували” 🙂 А якщо серйозно, то оператор комп’ютерного набору повинен мати широке коло знань різних систем і технологій, бути стійким до стресів, посидючий і терплячий.

  • Уміти встановлювати і настроювати різні операційні системи, програмне забезпечення, діагностувати і усувати проблеми з програмним забезпеченням.
  • Розуміти принципи роботи мережевого устаткування і мережевих протоколів.
  • Уміти працювати з доменними і поштовими службами.
  • Уміти діагностувати комп’ютерну техніку, офісне устаткування, відновлювати інформацію.
  • Не менш важливо уміти говорити “на одній мові” із звичайними юзерами.

 Переваги в роботі оператора комп’ютерного набору

  • Робота оператора комп’ютерного набору – гарний шанс почати кар’єру в IT.
  • А також це можливість працювати з технікою і найрізноманітнішими програмами, які увесь час змінюються і удосконалюються. Це стимулює постійно навчатися.
  • Нудною роботу оператора комп’ютерного набору не назвеш – щодня їм доводиться вирішувати нестандартні завдання або стандартні, але по-своєму

Що треба для отримання професії Оператор комп’ютерного набору ; офісний службовець (бухгалтерія):

  1. Базова середня освіта (9 класів)
  2. Вміння рахувати і мислити
  3. Не боятися великих грошей
  4. Не боятися оргтехніки

Підприємства-замовники:

  1. ПАТ КБ “Приват банк” 
  2. Мережа супермаркетів “Епіцентр” та “Нова лінія”
  3. Мережа супермаркетів АТБ 
  4. Мережа супермаркетів “Таврія”
  5. Мережа хімчисток “КІМС”
  6. ТОВ”Хелефуд”
  7. КУ “Одеський історико-краєзнавчий музей”

ОФІСНИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ (БУХГАЛТЕРІЯ)

Офісний службовець забезпечує безперебійну роботу офісу. І хоча ця професія відносно нова, вона має дуже високий попит. У нашому ліцеї офісний службовець повинен мати ще й навички бухгалтера. Отже в руках цих фахівців знаходиться документація фінансової частини будь-якого закладу.

Що робить офісний службовець?

Залежно від розміру компанії і вимог керівництва, обов’язки офісних службовців можуть відрізнятися. Але в основному офісні службовці поєднують роботу секретаря, бухгалтера і навіть трохи менеджера з персоналу. Вони можуть відправляють звітність в податкову службу, стежать за фінансовими потоками, стежать за виробничими витратами, проводять інвентаризацію і обробляють документацію, пов’язану з фінансами підприємства. Такий фахівець організовує безперебійну роботу в офісі, забезпечуючи співробітників необхідними побутовими дрібницями, він відповідає на дзвінки, спілкується з кур’єрами, зустрічає гостей, стежить, щоб витратні матеріали не закінчувалися і усім було затишно і комфортно.

Скільки отримує офісний службовець?

Зарплата офісного службовця залежить від обов’язків, які він виконує. Чим більше відповідальності, тим більшу зарплату можна отримувати. А також зарплата залежить від об’єму навантаження, виду діяльності компанії і досвіду фахівця.

У середньому “Офісні службовці” в Україні заробляють 10000 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 3292 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком “Офіс-менеджер” і по запитах-синонімах “Хостесс”, “Hostess”, “Ресепшионист”, «Accountant», «Рахівник», «Спеціаліст по бухобліку» та ін. за останні 3 місяці.

Які навички потрібні офісному службовцю (бухгалтерія)?

  • Самостійність у прийнятті рішень. Адже багато в чому потрібно брати на себе відповідальність, не чекаючи схвалення керівництва.
  • Комунікабельність і привітність. Тому що офіс-менеджер повинен спілкуватися з багатьма людьми.
  • Терплячість. Так, хорошого офіс-менеджеру потрібна холодна голова, адже в роботі доведеться зіткнутися з різними постачальниками та підрядниками, а значить з дедлайнами і їх зривами.
  • Знання ділового етикету. Адже доведеться також спілкуватися з колегами і партнерами.  І це спілкування має бути грамотним і ввічливим.
  • Також потрібна пунктуальність, гнучкість, відповідальність і вміння планувати свій час.
  • Знання статистики і фінансів, трудового законодавства, законодавства в бухгалтерській галузі, основ аудиту.
  • Уміння працювати в бухгалтерських програмах типу «1С: Бухгалтерія».
  • Здатність до самоосвіти.

 

Переваги в роботі офісного службовця

  • По-перше, для цієї роботи не потрібно вищу освіту.
  • По-друге, робота офіс-менеджера – це чудовий досвід. Це можливість навчитися вирішувати складні, часом навіть конфліктні ситуації, знаходити спільну мову з різними людьми, виконувати всі вчасно, а головне – швидко.
  • По-третє, з посади офіс-менеджера можна вирости до менеджера з персоналу або зайняти місце помічника керівника тощо.
  • Крім того, активний робочий день. Хто-хто, а офіс-менеджер на місці не сидить. Постійні доручення, завдання і спілкування не дають фахівцеві сидіти за столом з восьми до шести.