Реставратор декоративно-художніх фарбувань; реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів

Реставратор декоративно-художніх фарбувань;

реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів.

Реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів займається відновленням пам’ятників архітектури: вивчає архівні матеріали, допомагає відтворити загальний вигляд будівлі;  бере участь у самих реставраційних роботах: від укріплення фундаменту до виготовлення та встановлення ліпних елементів. 

Реставратор декоративно–художніх фарбувань працює з декоративними фарбуваннями, повертає до життя безцінні твори мистецтва, кропіткою працею, часточками оживляючи творіння великих майстрів. Суть роботи реставратора – відновлення унікальних пам’ятників культури.

Хранителі часу – саме так можна назвати таких фахівців.  Вони, немов чарівники, копіткою працею повертають до життя, здавалося б, повністю втрачені твори мистецтва.  Ця професія тільки здається творчої, насправді ж запорука успіху майстра – в безмежному терпінні, адже на реставрацію одного пам’ятника архітектури йде кілька років.

Що робить реставратор декоративно-художніх фарбувань;

реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів?

Багато чудових церков, палаців, будівель залишилось нам у спадок від попередніх поколінь. Реставратори виконують реставрацію та консервацію декоративних стародавніх штукатурок та деталей ліпних прикрас. Вишукані фасади та інтер‘єри будівель є витвором майстерності реставраторів.

У роботі реставратора можна виділити кілька етапів: досконале всебічне дослідження об’єкта реставрації (огляд, опис), історико-архівні дослідження, у процесі яких з’ясовується його первісний зовнішній вигляд, хімічні, фізичні, біологічні дослідження, встановлення причин і характеру руйнувань; розробка методики і проведення реставрації, добір необхідних матеріалів; документація ходу реставраційних робіт (щоденники, фото-відео зйомки). У ході реставрації творів образотворчого мистецтва відновлюється втрачена міцність об’єкта, виправляються деформовані частини основи, ґрунту, барвистого шару.

Реставратор, що працює з декоративними фарбуваннями і ліпниною, досконало знає матеріали як сьогодення, так і минулого. Інколи доводиться не один день просидіти в бібліотеці, вишукуючи древній рецепт того чи іншого розчину. Ще більше часу іде на його створення в сучасних умовах.

 

Які навички потрібні реставратору декоративно-художніх фарбувань; реставратору декоративних штукатурок і ліпних виробів?

Реставратор в своїй роботі повинен знати основні властивості матеріалів, які застосовуються при реставрації і консервації декоративних штукатурок, мастичних і ліпних прикрас; склад різноманітних розчинів і домішок в них; вимоги до якості штукатурних і ліпних робіт при реставрації пам‘яток архітектури тощо. Знання повинні поєднуватися з уміннями, таким чином реставратор повинен вміти реставрувати та консервувати декоративні стародавні штукатурки та деталі мастичних і ліпних прикрас з незначними втратами і фарбувальними плямами. Реставратор повинен вміти реставрувати та консервувати декоративні стародавні штукатурки та деталі мастичних і ліпних прикрас з незначними втратами і фарбувальними плямами.

Реставратори повинні знати:

  • техніку і технологію, стилістичні особливості експонатів, матеріалів і способів їх використання для проведення відновлювальних робіт з врахуванням особливостей експонатів;
  • основні методи реставрації монументального, станкового, темперного і масляного живопису, скульптури;
  • принципи датування і атрибуції (визначення авторства, часу створення);
  • результати старіння в реставрації матеріалів;
  • причини руйнування експонатів;
  • основні види лабораторних досліджень в процесі виявлення чинників і характеру пошкоджень.

Скільки отримує реставратор декоративно-художніх фарбувань; реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів?

Безумовно, розмір зарплати реставратора залежить від його кваліфікації, навичок і знань.   Середня зарплата від 6000 до 12000 гривень.

 Це медіана заробітних плат за даними з 1183 вакансій, розміщених на Work.ua з заголовком «Реставратор» і за запитами-синонімами «Дизайнер» «Designer», «Помічник дизайнера», «Асистент дизайнера» і ін.

 

Переваги в роботі реставратора декоративно-художніх фарбувань; реставратора декоративних штукатурок і ліпних виробів?

  • У послугах реставратора мають потребу будівельні організації нашої країни та зарубіжжя.
  • Комфортні умови праці, бо фахівці працюють в: музеях,спеціалізованих реставраційних майстернях, храмах,галереях,виставкових залах.
  • Можна організувати власну майстерню. Це сповна реальне завдання – базове устаткування коштує недорого, набагато дорожчі самі матеріали. Але на першому етапі їх можна включити в оплату роботи

Що потрібно, щоб стати  реставратором?

  1. Базова середня освіта (9 класів)
  2. Креативність і фантазія
  3. Бажання навчатися і самовдосконалюватися.
  4. Терплячість і посидючість
  5. Вміння трохи малювати

Підприємства-замовники:

  1. ТОВ “Стікон”
  2. ТДВ ВБМО “Одесбуд”
  3. ТОВ КНАУФ Гіпс Київ
  4. СМУ-11 “Одісей”
  5. Фірма “Єльф декор”
  6. ООО “Ескаро груп”
  7. ООО “Баутехнік – Україна”
  8. Фірма “Флюгер фарби”
  9. Кадор груп