Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр

Штукатур

Штукатур – одна з найпоширеніших професій в будівництві. Штукатуркою покривають поверхні стін, стель, колон та ін. Вона не тільки додає будівлям велику привабливість, але і підвищує довговічність споруд, захищає від впливу атмосферних опадів, стіни менше пропускають тепло і звук.

Штукатур готує розчини для різних видів штукатурки, робить розмітку поверхні і готує її для обштукатурювання, наносить штукатурку вручну і механізованими інструментами, обробляє обштукатурену поверхню.

 Штукатури працюють як в приміщеннях, так і на відкритому повітрі. Можлива робота на висоті. Робота штукатура має колективний характер, що вимагає від людини комунікабельності і відповідального відношення до здійснюваної діяльності. 

Потреба у робітниках цієї професії постійна: має тенденцію до зростання. 

У переважній більшості регіонів України, за виключенням праценадлишкових, штукатур без особливих ускладнень знаходить роботу у будівельних організаціях, на підприємствах та установах різних форм власності, наприклад у домобудівних комбінатах, ремонтних і житлобудівних управліннях тощо. Таким чином, професія штукатура має сталий попит праці.

 Масовість і унікальність професії : Люди з такою професією працюють в різних організаціях. Адже не тільки будівельні компанії містять бригади штукатурів. Такі фахівці працюють ще і в крупних організаціях з великим об’ємом своїх приміщень, які потрібно постійно ремонтувати і перебудовувати. Будівельники цієї професії мають бути фізично витривалі і не мати алергії на пил. За наявності відповідної освіти штукатур може з часом стати майстром оздоблювальних робіт. За плюс цієї роботи слід вважати хорошу оплату праці і те, що вона найчастіше виконується усередині будівлі, не доведеться мерзнути або смажитися на сонці. Але все-таки це нелегка праця, при якій неможливо залишатися чистим.

Лицювальник – плиточник 

Лицювальники облицьовують зовнішні і внутрішні поверхні штучними або природними плитками, виконуть мозаїчні, лінолеумні та інші роботи.
 

 

Маляр

Маляр – це фахівець будівельного профілю, від уміння, професійних навичок та естетичного смаку якого залежить остаточний вигляд приміщення чи будинку. Це одне з найдавніших ремесел, пов’язаних з прикрашанням житла. Хто, як не маляр, виконує роботи з фарбування, обклеювання, художньої обробки, ремонту поверхонь? Роль маляра в будівництві дуже велика.    Маляр повинен знати технологію оздоблювальних робіт, хімічний склад розчинів та барвників, правила кольоростворення і прийоми змішування пігментів з урахуванням їх взаємодії: мати гарний художній смак, вміти не тільки готувати розчини, обробляти поверхні, використовувати у своїй роботі механізми, але й глибоко і тонко відчувати, розуміти, відтворювати прекрасне.