Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр

Штукатур

 

 

 

 

Штукатур – одна з найпоширеніших професій в будівництві. Штукатуркою покривають поверхні стін, стель, колон та ін. Вона не тільки додає будівлям велику привабливість, але і підвищує довговічність споруд, захищає від впливу атмосферних опадів, стіни менше пропускають тепло і звук.

Штукатур готує розчини для різних видів штукатурки, робить розмітку поверхні і готує її для обштукатурювання, наносить штукатурку вручну і механізованими інструментами, обробляє обштукатурену поверхню.

 Штукатури працюють як в приміщеннях, так і на відкритому повітрі. Можлива робота на висоті. Робота штукатура має колективний характер, що вимагає від людини комунікабельності і відповідального відношення до здійснюваної діяльності. 

Потреба у робітниках цієї професії постійна: має тенденцію до зростання. 

У переважній більшості регіонів України, за виключенням праценадлишкових, штукатур без особливих ускладнень знаходить роботу у будівельних організаціях, на підприємствах та установах різних форм власності, наприклад у домобудівних комбінатах, ремонтних і житлобудівних управліннях тощо. Таким чином, професія штукатура має сталий попит праці.

 Масовість і унікальність професії : Люди з такою професією працюють в різних організаціях. Адже не тільки будівельні компанії містять бригади штукатурів. Такі фахівці працюють ще і в крупних організаціях з великим об’ємом своїх приміщень, які потрібно постійно ремонтувати і перебудовувати. Будівельники цієї професії мають бути фізично витривалі і не мати алергії на пил. За наявності відповідної освіти штукатур може з часом стати майстром оздоблювальних робіт. За плюс цієї роботи слід вважати хорошу оплату праці і те, що вона найчастіше виконується усередині будівлі, не доведеться мерзнути або смажитися на сонці. Але все-таки це нелегка праця, при якій неможливо залишатися чистим.

Лицювальник – плиточник 

Картинки по запросу "плиточник"

Лицювальник-плиточник – одна з найцікавіших будівельних професій, специфіка якої полягає в тому, що лицювальник має справу в основному з внутрішніми поверхнями будинків.

Коротка історія професії

Лицювальник-плиточник – одна з найцікавіших будівельних професій. Історія цього мистецтва зародилась у найдавніші часи й нерозривно пов’язана з розвитком людського суспільства.

Зразки праці плиточників давніх часів дійшли й до наших днів. Найбільша піраміда Єгипту – піраміда Хеопса, що була збудована близько 2600 років до нашої ери. За літописом, піраміду увінчала висічена з червоного граніту верхівка, яка не збереглася, її приміщення було оброблено глазурованими плитками з орнаментальним візерунком, підлогу викладено алебастровими u1087 плитами. Дотепер, лише частково, збереглися лицювальні плитки з білого вапняку. Можна уявити, наскільки високою була майстерність давньоєгипетських плиточників, якщо їхня робота після трьох з половиною тисячоріч продовжує захоплювати своєю досконалістю.

Архітектурні пам’ятники античної Греції і Рима, держав Сходу блищать чудовою обробкою, створеною ремесниками-плиточниками. Сучасні майстри цієї справи підтримують і розвивають давні традиції своєї професії, про що свідчить чудова обробка станцій метрополітену, великих спортивних центрів, театрів і т.д.

Характер роботи

Професія лицювальника-плиточника відноситься до комплексу професій оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків, архітектурних та інженерних споруд, надання їм естетичного вигляду. У процесі роботи лицювальник-плиточник застосовує різні механізми та інструменти: мозаїчно-шліфувальні машини, розчиномішалки, трамбівки, катки, скребки, кельми, шпателі, рівні тощо.

Виконує роботи середньої складності під час облицьовування керамічними, скляними, азбестовими та іншими плитками.

Для успішної професійної діяльності лицювальник-плиточник повинен знати:

– види та основні властивості матеріалів, які застосовуються;

– склад розчинів, мастик, способи та технології їх приготування та застосування;

– способи розбивки, провішування, промаячування горизонтальної,

– вертикальної і криволінійної поверхонь;

– норми і правила проведення та приймання оздоблювальних робіт.

Для оволодіння професію лицювальника-плиточника необхідно мати знання таких загальноосвітніх предметів, як: фізика, хімія, креслення.

Крім знань він повинен уміти:

– вести штукатурні роботи;

– робити покриття та лицювання стін прямими і фасонними плитками;

– визначити види та причини браку і усувати його;

– робити ремонт та заміну плиток;

– виконувати оздоблювальні роботи згідно з запланованим малюнком.

Важливими є природні здібності до творчості: добрий окомір, чітка координація і точність рухів, яскраве уявлення, образне мислення, наочно-образна і зорова пам’ять, концентрація і розподіл уваги.

Умови роботи

Лицювальник-плиточник оздоблює стіни та підлоги природними й синтетичними кахлями, виконує мозаїчні роботи. Прогресивні технології та новітні матеріали стають основою підготовки та формування вмінь молодих спеціалістів, які працюють на будівельних майданчиках нашої України. Будівельник – це покликання, нескінченна творчість і пошук, а плоди його праці переживуть століття.

Якщо ви людина творча і усвідомлюєте, що ваша праця необхідна людям – вчиться на лицювальника-плиточника. Лицювальник – плиточник повинен об’єднувати в собі дві протилежні якості з одного боку, високе почуття відповідальності, дисциплінованість, з іншого – творче новаторство, сміливий політ фантазії та розкутість думок.

Ринок праці. Лицювальник-плиточник може працювати у комерційних та приватних структурах, де заробітна плата визначається контрактом і становить комерційну таємницю.

Взагалі професія лицювальника-плиточника добре оплачується і набуває престижності. Будівельні організації України, домобудівні комбінати, ремонтні та експлуатаційні управління міст і сіл відчувають постійну потребу в фахівцях цієї професії. Доволі часто можна побачити об’яви із запрошенням кваліфікованих лицювальників-плиточників на роботу у країнах СНД та за кордоном. Тому вірогідність працевлаштування лицювальника-плиточника після навчання є високою. Ризик безробіття – мінімальний.

Освітня підготовка. Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

Медичні обмеження. Чинники, що перешкоджають ефективності професійної діяльності:

– поганий зір;

– неакуратність;

– захворювання верхніх дихальних шляхів (астма, алергія й ін.);

– неуважність;

– низький рівень розвитку концентрації і стійкості уваги;

– відсутність творчих здібностей;

– низький рівень розвитку тонкої моторної координації.

Вимоги до індивідуальнопсихологічних особливостей. Лицювальнику притаманні якості:

– акуратність;

– організованість;

– чіткість, зібраність;

– оригінальність, спритність;

– почуття гармонії і смаку;

– креативність;

– уважність;

– терплячість;

– витриманість.

Споріднені професії: лицювальник-мозаїчник, паркетник, штукатур-маляр, плиточник-фасадник, каменяр.

 

 

Маляр

Маляр – це фахівець будівельного профілю, від уміння, професійних навичок та естетичного смаку якого залежить остаточний вигляд приміщення чи будинку.

З історії професії

У будинках, побудованих ще в п’ятому тисячолітті до н.е. стіни були поштукатурені гіпсовим розчином, а потім нанесені різні кольори. На шарах фарби зображали язичницьких богів та інших персонажів.

Храми та ошатні будівлі середньовічних міст були облицьовані мармуром або покриті різнокольоровою штукатуркою, всередині були виконані різноманітні малярські роботи. До кінця XI століття, коли Київська Русь досягла зеніту своєї могутності і культурного розквіту, поряд з поліпшеною обробкою, живописом, мозаїкою і облицюванням керамічними плитами, широко застосовували вапняну штукатурку.

Умови роботи

Працює в будівельних організаціях, ремонтно-будівельних і житлово-комунальних управліннях; готує під пофарбування бетонні, дерев’яні і металеві конструкції; фарбує поверхні вручну або за допомогою валиків, пультів із фарбою, пістолетів та інших приладів, наклеює шпалери; володіє прийомами виконання високоякісної і декоративної штукатурки, багатоколірного пофарбування фасадів, будівель спеціальними синтетичними складами.

Ринок праці

Маляри потрібні на будівництві заводів, будинків, готельно-ресторанних комплексів, палаців дозвілля та інших будівельних структур.

Висококваліфіковані маляри у порядку міждержавного обміну робочою силою мають можливість працевлаштування в районах інтенсивного будівництва за межами України (Росія, Чехія, Польща, Ізраїль).

Освітня підготовка

Професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.

Медичні обмеження

Робота протипоказана людям із захворюваннями: органів дихання; серцево-судинної системи; органів травлення; опорно-рухового апарату; нервової системи.

Вимоги до індивідуальнопсихологічних особливостей

Маляр повинен володіти фізичною силою і витривалістю, гнучкістю, рухливістю тіла і особливо рук, розвиненим відчуттям рівноваги, відсутністю боязні висоти.

Перспективи

Професія маляра користується попитом на ринку праці і є дуже актуальною.

Розмір його заробітку залежить від його кваліфікації та визначається формою власності і спеціалізації підприємства, організації, установи, де він працює.

Споріднені професії

Отримані в процесі навчання знання дають можливість маляру працювати за такими суміжними професіями як бетоняр, штукатур, лицювальник-плиточник, мозаїст.

Будівельник

Будівельник – фахівець, який займається зведенням найрізноманітніших інженерних конструкцій: будівель, мостів, доріг і залізничних шляхів.  Практично все, що ми бачимо навколо, саме будівельники перенесли з креслень в реальність.

Що робить будівельник?

Діяльність будівельника відрізняється в залежності від того, працює він на великому виробництві, де є чіткий поділ обов’язків, або в невеликій бригаді, яка виконує різні види будівельних робіт.

І якщо в першому випадку велику частину часу будівельник виконує досить одноманітні дії: нанесення розчину, укладання цегли та інше, в залежності від його спеціалізації (кранівник, муляр, покрівельник, електромонтажник, електрогазозварник, маляр-штукатур, лицювальник).

А працюючи в складі невеликої багатопрофільної бригади, будівельники, як правило, не мають можливості вузько спеціалізуватися на чомусь одному, а поєднують кілька спеціальностей, стаючи «майстрами на всі руки».

Скільки отримує будівельник?

Найчастіше будівельникам платять за виконаний обсяг робіт, точніше – за квадратний метр площі.  Розмір цієї оплати залежить від кваліфікації, досвіду та вмінь фахівців.

Середня зарплата від 15000 до 25000 гривень.

В середньому «Будівельник» в Україні заробляє 15000 грн.  Це медіана заробітних плат за даними з 234 вакансій, розміщених на Work.ua з заголовком «Будівельник» і за запитами-синонімів «Фасадчик», «Отделочник», «Finisher» та ін. 

Які навички потрібні будівельнику?

Знання основ будівельної справи і техніки безпеки.

Уміння працювати з різними матеріалами, розбиратися в їх властивості.

Уміння розбиратися в специфіці застосування інструментів і обладнання.

Хороша фізична форма і витривалість.

Переваги в роботі будівельника.

  • Професія масова і затребувана, її представники мають стабільний попит на ринку праці.
  • Можливість працювати «на себе».
  • Швидкі гроші, адже на багатьох будівництвах практикується щоденна оплата праці.
  • Висока заробітна плата
  • Особистий інтерес (можу зробити ремонт сам)
  • Можливість працевлаштування за кордоном
  • Можливість кар’єрного росту(починаю будівельником,а завершую інженером)

Що потрібно,щоб стати будівельником?

  1. Базова середня освіта (9 класів)
  2. Здоров’я
  3. Бажання навчатися і самовдосконалюватися.

Підприємства-замовники:

  1. ТОВ “Стікон”
  2. ТДВ ВБМО “Одесбуд”
  3. ТОВ КНАУФ Гіпс Київ
  4. СМУ-11 “Одісей”
  5. Фірма “Єльф декор”
  6. ООО “Ескаро груп”
  7. ООО “Баутехнік – Україна”
  8. Фірма “Флюгер фарби”
  9. Кадор груп