Візит Міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета до ліцею

09 лютого 2023 року на Одещину з робочим візитом завітав міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Зустріч відбулася в Державному навчальному закладі «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури». Міністр освіти і науки України разом із заступником голови Одеської обласної державної адміністрації Ігорем Ткачуком, директором департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександром Лончаком та керівниками закладами професійної (професійно-технічної) освіти Одещини оглянули роботу Навчально-практичного центру реставраційних технологій та декору для підготовки кваліфікованих робітників за професією «Реставратор декоративно-художніх фарбувань; реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів».
Ідея відкриття Центру виникла разом із проєктом “Велика реставрація”, що мав відбутися в межах президентської програми “Велике будівництво”. Звичайно, війна внесла свої корективи, але завдяки злагодженій роботі колективу все ж таки вдалося реалізувати відкриття Центру. Задля цього силами педколективу було реконструйовано та переобладнано 5 приміщень: майстерня реставраційних технологій та декору, майстерня реставрації ліпних виробів, навчальна аудиторія, роздягальня та інструментальна кімната. Всього використано 2 млн. 100 гривень з державного, обласного та спеціального фонду ліцею.
Останніми роками ми повністю відчуваємо цифровізацію усіх ланок життя, 3Dмоделювання вже відіграє досить важливу роль у сфері будівництва. Базовими програмами для цього є AutoCAD, 3D-max, саме ці програми встановлені на нові комп’ютери для наших здобувачів освіти в навчальній аудиторії.
Для гостей в мастернях були проведені майстер-класи з використанням сучасних будівельних матеріалів та нового обладнання. Спробув опанувати робітничими будівельними навичками і сам Сергій Шкарлет, і переконався, що тепер здобувачі освіти ліцею можуть спокійно конкурувати з європейськими робітниками. Ну а педагогічний колектив буде мати можливість на високому рівні вести підготовку наших учнів, а також у планах проводити міжнародні тренінги, конференції та обмінюватися досвідом із міжнародними партнерами.
Сучасний ринок праці та активний розвиток суспільно-орієнтованої освіти в нашій країні, зокрема – професійної, висуває все більші вимоги щодо конкурентоспроможності майбутніх кваліфікованих робітників, тому перспективи розвитку закладів професійної (професійно-технічної) освіти полягають не лише у співпраці з роботодавцями, а також у розширенні соціального партнерства з провідними корпораціями та компаніями, шляхом створення сучасних навчально-практичних центрів.